1) Na vyrobení 1 litru javorového sirupu je potřeba až 40 litrů javorové mízy.
2) Javorový sirup a všechny produkty vyrobené ze 100% sirupu, jsou košer potravina vhodná pro židy a taky je to veganská potravina.
3) Po USA je největším odběratelem javorového sirupu Japonsko, kde jeho obliba roste každým rokem .
4) Severoamerickí indiáni většinou vyráběli z javorového sirupu, granulovaný javorový cukr, protože ho mohli snadněji transportovat při přesunech. Javorový cukr uchovávali v nádobach udělaných z brezové kůry, které se nazývají ,,mokuks,, .
5) Javorový sirup obsahuje antioxidanty, které působí proti nemocem způsobenými volnými radikály, jako cukrovka nebo rakovina. Porce velká jako ¼ šálku (cca 60 mililitrů / 0.6 decilitru) obsahuje také množství antioxidantů jako rajčina nebo brokolice.
6) Javorový sirup obsahuje vysoké hladiny fytohormónu a kyseliny abscisové. Podle výzkumu je tento druh kyseliny přirozenou obranou při regulaci cukrovky a dalších metabolických syndromů.
7) Javorový sirup je více účinný jako brokolice, borůvky, mrkev či rajčata, v omezování růstu rakovinových buněk v mozku, prostatě a plicích, a taky v prsou.
8) Už jedna porce sirupu ¼ šálku (60 mililitrů / 0.6 decilitru) obsahuje více kalcia než stejné množství mléka a větší množství draslíku než banán. Je taky bohatým zdrojem hořčíku, fosforu, zinku a železa.
9) Obyvatelé Vermontu mají neobvyklou tradici oslav javorové sezóny – pochutnávají si na kombinaci javorového sirupu, koblih a okurek v koprovém nálevu. Říkají, že sladké a kyselé chutě se navzájem výborně doplňují.
10) Javorový sirup může byt zmražen a opětovně rozmražen bez vlivu na jeho kvalitu.